Na każdym etapie procesu budowlanego jego uczestnicy spotykają się z wieloma zagadnieniami prawnymi o poważnych implikacjach, stąd dla sprawnego przebiegu tego procesu niezwykle ważny jest wybór właściwego doradztwa prawnego.
Warto podkreślić, że na poszczególnych etapach realizacji inwestycji znaczenie mają różne dziedziny prawa, a ich doniosłość jest różna dla poszczególnych uczestników procesu budowlanego (tj. inwestora, inwestora zastępczego, generalnego wykonawcy czy podwykonawców).
Kancelaria zajmuje wszelkimi zagadnieniami związanymi z procesem budowlanym, w szczególności:
- na etapie wyboru lokalizacji: związanymi z tym zagadnieniami cywilistycznymi (oceną stanu prawnego) oraz administracyjnymi (analizą planu miejscowego lub możliwości uzyskania decyzji o warunkach zabudowy),
- na etapie przygotowania do realizacji: w zakresie zagadnień administracyjnoprawnych (uzyskaniem decyzji o pozwoleniu na budowę) i cywilistycznych (np. sporządzaniem projektu umowy o inwestorstwo zastępcze, umowy z generalnym wykonawcą i umów z podwykonawcami),
- na etapie realizacji: wszelkimi nowymi zagadnieniami powstającymi w toku realizacji inwestycji i ewentualnymi sporami, reprezentując deweloperów, wykonawców lub podwykonawców, architektów lub inżynierów i dostawców w sprawach dotyczących m.in.:
- wykonania zwartych umów,
- odszkodowań za przekroczenie terminów realizacji inwestycji,
- dodatkowego wynagrodzenia za dodatkowo zlecone roboty,
- roszczeń dotyczących wad projektowych lub wykonawczych,
- kwestii rozwiązania umowy.
- po zakończeniu samych robót budowlanych: uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.
Dzięki profesjonalnemu doradztwu prawnemu proces budowlany może być sprawniejszy, a przez to tańszy i efektywniejszy z korzyścią dla wszystkich jego uczestników.